Like & share

Like & share

طرز تهیه پاستای تخم مرغی

   زمان مطالعه  2 دقیقه
Array

فهرست مطالب

اجزای تشکیل دهنده انواع پاستاهای تازه همیشه یکسان هستند(البته بعضی مواقع مجبوریم که بر طبق بعضی دستورالعمل های خاص کمی روغن یا آب اضافه کنیم) برای تهیه خمیر پاستا قبل از برش مثل (تاگلیتله و فتو چینی و …) به ازاء هر نفر 100 گرم آرد گندم و 1 عدد تخم مرغ و کمی نمک نیاز داریم و برای خمیر پاستاهایی که با مواد دیگری پر می شوند 75 گرم آرد نیاز داریم. آرد را روی میز کار یا یک سطح صاف می ریزیم و به شکل کوه در می آوریم – سنگ مرمر بهترین میز کار است – و همچنین میز کارمان باید ختما خشک باشد سپس تخم مرغ و نمک را وسط آرد می ریزیم.

ابتدا دستمان را آردی می کنیم ( این امر باعث می شود که دستمان به خمیر نچسبد ) سپس آرد و تخم مرغ را ورز می دهیم. ورز دادنمان باید به شکلی باشد که آرد را از بیرون به سمت داخل هل دهیم. این کار را به آرامی انجام می دهیم و تا زمانی که خمیرمان نرم شود و کش بیاید ادامه می دهیم. با توجه به کش آمدن خمیر و میزان نرمی آن بنا به نیاز مقدار کمی روغن یا آب اضافه می کنیم.(معمولا 2 قاشق سوپخوری کافیست مگر اینکه مقدار خاصی تعیین شده باشد)

خمیر را به شکل توپ در می آوریم ( اگر مقدار خمیر مان زیاد بود 2 تا توپ درست می کنیم ) خمیر را با یک پوشش پارچه ای یا پلاستیکی تمیز می پوشانیم و در جای خشک و خنک به مدت نیم ساعت نگه میداریم. حال خمیرهای توپی را به شکل قرص نان در می آوریم.

میز کار را آرد پاشی می کنیم و خمیر را با یک وردنه پهن می کنیم ( می توانیم از دستگاه پاستا ساز استفاده کنیم ) هر یک از این خمیر ها را به ضخامت 15 میلیمتر پهن می کنیم این عمل باعص می شود که راحت تر با پاستا کار کنیم. خمیر را با ضخامت تعیین شده پهن می کنیم و به اشکال مختلف برش می زنیم.

شما می توانید برای خرید و دریافت محصولات مختلف مانند آرد به سایت ما مراجعه کنید.
همچنین برای دیدن محصولات و رسپی های جذاب ایتالیایی بیشتر می توانید به سایت مک ماکارون مراجعه فرمایید.

جست و جو
محصولات مک
آخرین دستورات پخت
اخبار مک