Like & share

Like & share

طرز پخت پاستای کانکیلیه با سس گوجه فرنگی

   زمان مطالعه  2 دقیقه
Array

فهرست مطالب

مواد لازم

پاستای کانکیلیه500 گرم
سوسیس یا کالباس4 عدد
یک قالب کره50 گرم
پنیر پارمسان رنده شدهبه مقدار لازم
این غذا شامل 19 گرم چربی و 15 گرم پروتئین و 539 کیلو کالری می باشد.

مواد لازم برای تهیه سس گوجه فرنگی

گوجه رسیده1 کیلو
هویج و پیاز1 عدد
ساقه کرفس1 عدد
سیر1 حبه
فلفل قرمز تندبه مقدار لازم
جعفری و ریحانمقدار کمی
نمکیک قاشق سر خالی
روغن زیتونمقدار لازم

طریقه پخت

همه مواد را تهیه می کنیم. همه سبزیجات را تمیز می کنمی و می شوییم. گوجه فرنگی ها را خرد می کنیم. هویج و پیاز را نیز خرد می کنیم.

همه سبزیجات را به همراه سیر و در صورت تمایل مقداری فلفل قرمز تند داخل ماهیتابه ای می ریزیم. باید دقت کنیم که آب اضافه نکنیم. موادمان را روی شعله کم می پزیم و در آخر یک قاشق نمک اضافه می کنیم.

اجازه می دهیم موادمان رو شعله متوسط به مدت 45 دقیقه بپزد و اگر لازم شد می توانید در ماهیتابه را بگذارید. سپس مقداری روغن زیتون اضافه کرده و 30 دقیقه دیگر آن را می پزیم. سس را مزه کنید و بعد کمی شکر اضافه کنید.

موادمان را از ماهیتابه خارج می کنیم و به داخل خردکن می ریزیم پوست گوجه ها را نیز باید خارج کرد. بعد از اینکه همه مواد به صورت پوره درآمد به ماهیتابه برمیگردانیم و 15 دقیقه می پزیم سپس شعله گاز را خاموش می کنیم. جعفری و ریحان خرد شده را اضافه می کنیم و به آن استراحت می دهیم و اگر تمایل داشتید می توان مقداری روغن زیتون اضافه کنید. پاستا را می پزیم و آبکش می کنیم و با سس گوجه فرنگی مخلوط می کنیم. در آخر کره آب شده و مقداری پنیر پارمسان روی آن می ریزیم.

شما می توانید از پاستا های مشابه مانند پاستای شلز هم برای پخت این رسپی استفاده کنید . برای دیدن محصولات و رسپی های جذاب ایتالیایی بیشتر می توانید به سایت مک ماکارون مراجعه فرمایید.

جست و جو
محصولات مک
آخرین دستورات پخت
اخبار مک